Yapışkanlılar
Başta kablo gruplama olmak üzere , elektrik, elektronik, otomotiv, askeriye, beyaz eşya, havacılık sektörlerinde kullanılan, geniş bir ürün yelpazesine sahip gruptur.
Makaronun iç yapısında bulunan sıcakta eriyerek uygulanan yapışkana sahip bu üründe, Makaron malzemesinin ve yapışkanın olası kombinasyonları ile tüketici uygulamasına ve çevre koşullarına en uygun ürünleri seçebilir.
 
Mekanik koruma, sürtünmeye karşı koruma, nemden koruma, kablo izolasyonu, kablo gruplanması, elektronik komponentlerin birleştirilmesi ve işaretlenmesi gibi bir çok uygulama alanı olmakla birlikte özellikle sızdırmazlık gereken makaron uygulamalarında tercih edilirler.
 
Polyolefin’den oluşabilen bu ürün grubu, malzemenin hafızalı moleküler yapıya sahip olması sonucu geliştirilen bir yapıdadır. Bu grup ürünler 2:1, 3:1, 4:1, 5:1 gibi farklı daralma oranlarına sahip olabilirler.
 
Yapışkan yüzey hariç, makaronda UL standartlarında yanmazlık özelliği bulunabilen, farklı ısılarda daralan, farklı çalışma ısılarına sahip geniş bir ürün gamı bulunmaktadır. 
 
İhtiyaca bağlı olarak farklı et kalınlıklarında ürünler söz konusu olabilir.
 
Talep doğrultusunda, ürün tipine bağlı olarak farklı renklerde temin edilebilmektedir.
 
Daralma öncesi çaplar, 1,2mm ile 235 mm arasında değişmektedir.